20 czerwca 2023

Pani Krystyna i Pan Andrzej

5 lipca (środa) - zrealizowaliśmy dzieło pomocy dla Rodziny Pani Krystyny.

DZIĘKUJEMY Pani Karolinie Brzozowskiej za poprowadzenie dzieła.

Pani Krystyna już jest szczęśliwa i my też.

 ---------------------------------------------------------------------------------

Pełna rodzina. Dwoje dzieci: Natalia i Marcel.

Córka Natalka, 12 lat. Od 4 roku życia choruje na Cukrzycę typ I. Początkowo miała również depresję, która była naturalną reakcją na niezgodę na chorobę. Ma również chore serce, przyśpieszony tryb serca. Kręgosłup kwalifikuje się do operacji. Przy takiej cukrzycy, zaczyna mieć problem z oczami. Wszystkie choroby są diagnozowane i leczone w Prokocimiu, a oczy w Klinice w Katowicach. Natalka cały czas jest podpięta do pompy insulinowej, która daje znać jak spada lub rośnie cukier. To jest bardzo ważne, szczególnie w nocy. Natalka dodatkowo musi mieć diete bezglutynową.

Syn Marcel, 10 lat. Astma, alergia oraz 3 stopień niewydolności nerek.

Pani Krystyna – obecnie po operacji kolana, która się nie udała. Pęknięta łękotka. Nie pracuje, ponieważ opiekuję się córką, jest na zasiłku pielęgnacyjnym. Sytuacja wymaga aby była cały czas pod telefonem, ponieważ Natalka zapada w śpiączki i cały czas ktoś musi z nią być. Często też są telefony ze szkoły, że trzeba odebrać ją ze szkoły.

Pan Andrzej ze względu na sytuację podejmuje dorywcze prace. Z zawodu budowlaniec. Bez prawa jazdy co też utrudnia często załatwianie spraw.

Sytuacja się skomplikowała gdy Pani Krystyna „unieruchomiła się” przez nieudaną operację kolana. Teraz Pan Andrzej musi zaprowadzać dzieci do szkoły, odbierać je, robić zakupy i pracować.

Koszty życia ponoszą na tyle na ile są w stanie. Najdroższym wydatkiem jest insulina – to ok. 1000zł miesięcznie.

Na dzisiaj największą potrzeba jest zakup nowej pralki oraz środków czystości.

Pralkę najprawdopodobniej uda się nam pozyskać od sponsora.