01 sierpnia 2023

Pani Elżbieta i jej rodzina

Samotna matka, wychowująca syna, lat 5. Wynajmuje malutkie mieszkanie, 17m2, które kosztuje ją bardzo dużo, a dodatkowo w mieszkaniu jest duży grzyb.  Pani E. miała w pieczy zastępczej dwóch siostrzeńców (obecnie 16 i 17 lat), ponieważ jej siostra zmarła na raka macicy. Panie wychowywały się bez mamy, z ojcem alkoholikiem. Partner Pani Eli, pił, bił ją, znęcał się psychicznie, dlatego ze względu na syna, Pani E. postanowiła odejść od niego. Syn bardzo często choruje, ma też problemy emocjonalne. Trudno jest znaleźć stabilną prace ze względu na częstą opiekę nad synem i częste pobyty siostrzeńców. Pani E. sama choruje, lecz nie leczy się ponieważ nie ma na to środków finansowych. Bardzo dawno nie robiła potrzebnych badań. Dodatkowo obciąża ją zadłużenie w parabankach, które Pani E. zaciągnęła aby mieć za co żyć, po odejściu od partnera. Siostrzeńcy zostali jej odebrani ze względu braku warunków mieszkaniowych, a mieszkanie socjalne nie zostało jej przydzielone. Obecnie przebywają w placówce. Pani E. to bardzo dzielna kobieta. Kocha syna i siostrzeńców. W okresie wakacji są u Pani E.

Potrzeby:

Żywność, środki czystości, środki chemiczne, odzież dla syna, rozmiar 120, buciki 26. Podjęliśmy decyzję sfinansowania Pani E. kursy stylizacji paznokci, celem znalezienia pracy w salonie.

--------------------

Pani Elżbieta otrzymuje od nas pomoc systematyczną w postaci – pomoc żywnościowa, zakup środków czystości i higienicznych. Lider dzieła – Dorota, towarzyszy Pani Elżbiecie. Pani Ela zdecydowała się zająć swoim zdrowiem, co nas bardzo cieszy. Do pokonania teraz ma bardzo dużo wizyt lekarskich oraz do wykonania serie badań. We wszystkim towarzyszy jej Dorota. Prawnik Fundacji zajął się kontaktem z właścicielem mieszkania oraz regulacją sytuacji prawnej. Wolontariusze Paweł i Grzegorz – organizują mały remont w mieszkaniu, w którym Pani Elżbieta obecnie mieszka.

Pani Elżbieta ukończyła również kursy kwalifikacyjne, do podjęcia konkretnej pracy. Jak wyprowadzimy zdrowie Pani Eli na prostą, będzie mogła na spokojnie podjąć prace.

Dla Filipka – opłacamy treningi piłki nożnej, co jest bardzo ważne na tym etapie rozwoju dziecka.