12 grudnia 2019

Spotkanie Opłatkowe Fundacji

„Wśród nocnej ciszy…” , „przybieżeli do Betlejem Pasterze…”, „Bóg się rodzi”…

12 grudnia w popołudniowy czas zebraliśmy się, by wspólnie przypomnieć sobie o tym, że Boże narodzenie dokonuje się w każdy czas … i tak naprawdę nie jest ważne, kiedy się spotykamy, ważne, byśmy pamiętali, że pośród nas … Bóg się rodzi…

W spotkaniu wzięli udział Fundatorzy z rodzinami, Zarząd Fundacji, Wolontariusze, osoby zaprzyjaźnione oraz nasi podopieczni, których obecnością bardzo się cieszyliśmy. Spotkanie rozpoczął prezes – Tadeusz Zajączkowski, który przedstawił i podsumował  nasze wspólne 8 miesięcy, następnie Ilona Wall – wiceprezes - przedstawiła  działania i akcje, w których wzięliśmy udział, oraz przedstawiła obecnych wśród nas naszych podopiecznych. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśń, którą przyjęliśmy jako Hymn naszej Fundacji – „S.O.S. Na pomoc, na ratunek człowiekowi."

Dorota Bidzińska – nasza Wolontariuszka i redaktorka przedstawiła nam Biuletyn podsumowujący nasze działania.

Podczas spotkania odbył się również FINAŁ Okruchów Serca, których Liderem jest Grzegorz Sałdan. Wraz ze swoją rodziną przeprowadził on całą akcję, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Najlepszym podsumowaniem trudu, jaki musieli w to włożyć, była wdzięczność na twarzach osób, które zostały obdarowane.

Był też czas, aby wyróżnić i podziękować TYM, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działalność Fundacji. Wyróżnienia otrzymali: Anna Tychota – za prowadzenie i koordynowanie Warsztatów oraz poprowadzenie z wielkim zaangażowaniem i zakończenie jednego z pierwszych dzieł; Dorota Bidzińska – za prowadzenie mediów społecznościowych, redagowanie tekstów oraz broszury Fundacji; Grzegorz i Beata Sałdan za stworzenie, poprowadzenie i organizacje Finału Okruchów Serca.

Nie zabrakło również wspólnego stołu – suto zastawionego, dzięki naszym wolontariuszom - czasu rozmów, spotkań i zawiązywania relacji.

To był piękny czas, który owocuje każdego dnia… gdyż Bóg wciąż się rodzi…