01 grudnia 2021

Samotna Mama z córką

Pani Dominika i jej urocza córeczka, w sierpniu „powróciły” do Krakowa, z którego wyprowadziły się około 2 lat temu, ze względu problemów finansowych i życiowych. Pani Dominika myślała że gdzieś w mniejszym mieście, łatwiej będzie wynająć tańsze mieszkanie oraz znaleźć prace, którą jako samotnej matce – jest bardzo trudno znaleźć, ze względu na ograniczoność godzin w których może pracować.

Pani Dominika, to niesamowicie dzielna kobieta. Naprawdę bardzo dużo spraw ma „na głowie”, i radzi sobie z tym. Jednak w odległości prawie 200km od Krakowa, tzn. od miejsca gdzie miała przyjaciół i bliskich, czuła się bardzo samotna i rozdarta.

Czasy są coraz trudniejsze, częste choroby dzieci, zamknięte przedszkola, a ona jako jedyny żywiciel rodziny. W porozumieniu z nami, podjęliśmy decyzję że sprowadzamy dziewczyny spowrotem do Krakowa. Dzięki Przyjaciołom fundacji udało się znaleźć tańsze mieszkanie oraz miejsce w przedszkolu. Problemem była praca. Mieliśmy obiecaną prace, jednak … jak to w życiu bywa… jak pani Dominika przyjechała i była gotowa podjąć prace okazało się że … pracy nie ma.

I tutaj Pani Dominika wykazała się super organizacyjnością oraz dojrzałością, natychmiast zaczęła szukać pracy i udało się.

Na ten moment dziewczyny sobie radzą, potrzebują dobrych dusz oraz pomocy materialnej lub rzeczowej – ponieważ ciężko im wiązać koniec z końcem.

Chcemy też zorganizować pomoc psychologiczną dla mamy jak i córki.

Prosimy o wsparcie!