„Wolontariat daje mi poczucie, że uczestniczę w czymś ważnym i prawdziwym, niezwykłe doświadczenie bycia częścią czegoś większego, współdziałania z innymi tak, że moje „tylko trochę”, które mogę z siebie dać, w przedziwny sposób zmienia się we wspólne „bardzo, bardzo wiele”, realnie zmieniające czyjąś rzeczywistość. Daje mi też szansę na spotkanie z osobami, które potrzebują pomocy, poznawanie ich światów, które w innych okolicznościach byłyby dla mnie niedostępne, niezrozumiałe, obarczone stereotypami, okazję, by nie tylko lepiej się zrozumieć, ale też nawzajem polubić. Bycie wolontariuszką jest ważną częścią tego, kim jestem i trudno mi dziś wyobrazić sobie bez tego moje życie.”

Dorota B.

 

„Wolontariat daje mi poczucie przynależności do grupy ludzi, dla których pomaganie jest czymś istotnym, jest naturalnym odruchem serca.”

Anna T.

 

„Gdybym miał powiedzieć, co daje mi Wolontariat, powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, ponieważ je znalazłem, i dziękuję życiu! Dziękuję mu; życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość! Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste! To umiłowanie życia. To właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład robię mikołajki, a jutro – kto wie? Dlaczego by nie – będę, ot, choćby, sadzić... marchew...”

Paweł Z.

 

„Wolontariat daje mi satysfakcję z pomagania potrzebującemu człowiekowi. Kocham robić to co robię”.

Anna R.

 

„Wolontariat daje mi możliwość poznawania ciekawych ludzi.”

Piotr S.

 

„Wolontariat daje mi w pewnym sensie samospełnienia chęć pomocy innym po tym wszystkim co sam przeszedłem pomogło mi wiele nieznanych mi osób zresztą sprawia mi to dużą satysfakcję”.

Paweł K.

 

„Wolontariat daje mi spełnienie i możliwość podejmowania działań, których efektem jest pomoc drugiemu człowiekowi.”

Beata S.

 

„Wolontariat daje mi Radość i siłę bo drugi człowiek jest moim bratem i siostra.”

Piotr G.

 

 

„Wolontariat daje mi SIŁĘ.”

Andrzej K.

 

„Wolontariat daje mi wiatr w żagle, sprawia że niemożliwe staje się możliwe…, daje mi wiarę w Człowieka pomimo i pośród zawiłości życiowych…, daje mi satysfakcje, poczucie spełniania, sprawia, że im trudniej tym bardziej chcę!”

Ilona W.